تعمیرات، نوسازی، تغییرات و بازسازی ساختمان

چند نکته درباره دکوراسیون آشپزخانه

10 / 10
از 4 کاربر

دقت داشته باشیم تغییر دکوراسیون به تنهایی باعث زیبایی نمیشود بلکه تغییر دکوراسسیون اصولی باعث زیبایی و کارایی فضا منزل می شود. آشپزخانه قلب هر خانه ای می باشد و بسیاری از خانم ها به آن اهمیت زیادی می دهند. نورگیری و نورپردازی، استفاده درست از مکان های خالی، قراردادن وسایل آشپزخانه در مکانی مناسب از جمله اصول هایی است که باید رعایت شود.

مرتب سازی آشپزخانه:

آشپزخانه باید به 4 بخش تقسیم شود: قسمتی برای قرار دهی وسایل برقی و انجام کارهای خشک مانند خرد کردن مواد غذایی و... ، قسمتی برای کارهایی که با آب سرو کار دارند مانند شستشوی ظروف، قسمتی برای پخت و پز و در آخر قسمتی برای انبار کردن مانند کمد ها، یخچال و...

جاسازی وسایل در آشپزخانه:

این امر بستگی به فضای اختصاص داده شده به آشپزخانه دارد. مثلا برای آشپزخانه ای که به شکل مستطیل است و عرض آن بیشتر از 2 متر نیست فقط میتوان به روی یک دیوار کمد و کابینت را نصب کرد تا گاز را بتوان در جای مناسب قرار داد. در آشپزخانه هایی که مربعی شکل و یا ال شکل هستند چیدمان آسانتر است حتی میتوان به قرار دادن میز غذا خوری جمع و جور فکر کرد.

نورپردازی آشپزخانه:

قرار دادن یک منبع نوری کلی به همراه چند منبهع نوری کوچک در مکان های خاص بسیار مهم است. همچنین در آشپزخانه باید 3 تا 4 پریز برق وجود داشته باشد تا شخص مجبور نشود برای استفاده از یک وسیله ی برقی وسیله ی دیگری را پریز جدا کند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :